शेयरबजारमा सुधारको संकेत

 

पुरुषोत्तम घोरासैनबालाजु १६ ,काठमाडौ

बुधबार  र आज शेयर मुल्यमा वृद्धि भए संगै सुधारको संकेत देखिएको छ ।लामो समय धटेको शेयर बजारमा वृद्धि भए संगै लगानीकर्ताहरुमा खुसियाली छाएको छ ।बैंक तथा बित्तीय संस्थामा तरलता वृद्धि हुदै जानु ,क्रमश ब्याजदर घटाउने प्रतिस्पर्धा बड्नु ,कम्पनीहरुको बित्तीय अबस्था संतोषजनक हुनुका साथै कम्पनीहरुले बोनस र लाभांश घोषणा गर्नमा भएको हानथापले पनि बजार बड्न मद्दत पुर्याएको हो ।अर्थमन्त्रीको शेयर बजार प्रतिको गलत धारणामा आएको परिवर्तनले पनि लगानीकर्ताहरुमा बिस्वास वृद्धि हुदै गैरहेको छ।अनलाइन कारोबार मार्फत शेयर बजार नयाँ युगमा प्रवेश गर्ने तयारीमा पनि छ ।अनलाइन प्रणाली बाट कारोबार शुरु भएपछि बिदेशमा रहेका नेपालीहरुले पनि शेयर किनबेच गर्न सक्छन ।सातै प्रदेशमा शेयर कारोबार बिस्तार गर्ने नेप्सेको तयारी छ ।शेयर बजार अर्थतन्त्रको ऎना पनि हो ।यसले देशको बित्तीय अबस्थाको धड्कन नाप्ने काम पनि गर्छ ।देशको अर्थब्यबस्था सुदृढ हुदै जानुले पनि शेयरको मुल्य वृद्धि हुनलाई मद्दत पुर्याएको छ ।तसर्थ लगानीकर्ताहरुले सचेत भएर राम्रा राम्रा कम्पनीको शेयर खरिद गर्ने हो भने मनग्ये फाइदा लिन सकिन्छ ।त्यसकारण समग्रमा शेयर बजारको आगामी दिन उज्ज्वल देखिन्छ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published.