निदान अस्पतालमै भयो मिर्गौलाको तस्करी, ३ लाखमा किनबेच

काठमाडौं– भारतमा लगेर नेपालीहरुको मिर्गौलाको तस्करी भएको समाचार त पटकपटक बाहिर आइसकेको छ । नेपालको काभ्रे, सिन्धुपाल्चोक, रामेछाप, नुवाकोट, म्याग्दी लगायतका जिल्लाबाट गरिब मानिस खोजेर  मिर्गौलाको किनबेच भएका उदाहरण धेरै छन् । त्यस्ता व्यक्तिहरुको मिर्गौला धेरैजसो नेपाली नागरिक र केही भारतीय तथा तेस्रो मुलुकका व्यक्तिका शरीरमा पनि प्रत्यारोपण गरिएका छन् । तर अब मिर्गौलाको तस्करी हुनका लागि भारतमै पुग्नु नपर्ने एउटा घटनाले देखाएको छ ।

साउन २३ गते ललितपुरको निदान अस्पतालमा नक्कली नाता प्रमाणित गराई मिर्गौलाको किनबेच भएको पुष्टी भएको छ ।  बुधबार मानव बेचविखन नियन्त्रण ब्यूरोले पत्रकार सम्मेलनको आयोजना गर्दै निदान अस्पतालमा नक्कली नाता प्रमाणित गराई नक्कली व्यक्ति खडा गरी मिर्गौला प्रत्यारोपण भएको जानकारी दिएको छ । 

दोरम्बा ३ घर भई स्वयम्भु बस्ने ५६ वर्षीय शंकरलाल लामाको शरीरमा मिर्गौला प्रत्यारोपण गर्दा काभ्रेका एक गरीब व्यक्तिलाई नक्कली भाञ्जा बनाई ३ लाख रुपैयाँ लिएर उनको मिर्गौला झिकिएको पाइएको छ ।